Головна‎ > ‎

Вечорниці - улюблена розвага української молоді

опубліковано 26 груд. 2016 р., 05:24 Липковатівський Аграрний Коледж   [ оновлено 10 січ. 2017 р., 14:23 ]
Одним з найулюбленіших зібрань молоді були вечорниці. З усіх празникових вечорниць особливо важливими для молоді були вечорниці на Катерини і Андрія (7 і 13 грудня). Вони супроводжувалися різноманітними обрядами і ворожіннями про майбутню долю, пере.важно про одруження.

12 грудня 2016 року у приміщенні Липковатівського аграрного коледжу проводилися Великі Андріївські Вечорниці.

До організації Вечорниць молодь віднеслася із цілковитою серйозністю. Основною метою, яку переслідували при організації вечорниць, було відтворити і популяризувати традиції, розказати про значення кожного дійства на Андрія; про традиції і обряди не тільки на Андрія, а й пов’язані з іншими українськими святами.

Дівчата розпочали ворожити – капали віск на воду, і виглядали свою майбутню долю. Комусь наворожили майбутнього чоловіка-детектива, комусь священика, комусь подорожі, а декому і трьох хлопців... Ворожили і на перстенях, не шкодуючи для цього навіть свого волосся. Молодь танцювала традиційні українські танці.. Закінчилися Вечорниці дружнім виконанням "Многая літа" усім Андріям.

Великі Андріївські Вечорниці продемонстрували, що сучасна молодь вміє бавитися, знає українські традиції, дотримується і поважає їх.