Головна‎ > ‎

Звіт по экскурсії в ХДУХТ

опубліковано 13 трав. 2015 р., 05:08 Липковатівський Аграрний Коледж   [ оновлено 23 жовт. 2016 р., 07:14 ]
Довгоочікувана екскурсія до Харківського Державного Університету Харчування та Торгівлі відбулась 19 березня 2015 року. Нас запросили відвідати кафедру Технологій переробки плодів, овочів і молока . Цю кафедру очолює доктор технічних наук, професор, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, заслужений діяч науки і техніки України, академік Міжнародної академії холоду Павлюк Р.Ю. Прийом студентів Липковатівського Аграрного коледжу був дуже теплим та привітливим. Нам розповіли і показали сучасне обладнання ,яке використовується на кафедрі , а саме кріогенний програмний заморожував з програмним забезпеченням , кріогенний дисмембратор та кріогенний атритор, конвективна сушарка, сублімаційна сушарка,гомогенізатор, пароконвекційна піч, низькотемпературний подрібнювач-активатор,тістомісильна машина-міксер, бінокулярний мікроскоп з відеокамерою та програмним забезпеченням, соковижималка, фрізер, холодильні камери.

Дуже важливе місце на кафедрі займає наукова школа професора Павлюка Р.Ю, яка займається розробкою та впровадженням у виробництво високих технологій, в тому числі нанотехнологій перших вітчизняних натуральних БАД із рослинної сировини в формі дрібнодисперсних порошків, екстрактів та функціональних продуктів з їх використанням. Це все в комплексі призводить до ефекту «збагачення» продукту та надає пюреподібним і порошкоподібним добавкам принципово нових властивостей. Саме такою екологічно чистою і корисною для організму продукцією нас пригощали під час екскурсії.

Я можу зробити висновок , що спеціальність технолог по переробці, консервуванню і зберіганню молока на даний час є перспективною і буде завжди затребуваною , оскільки в раціонах харчування вагому частку займає молочна продукція. Мабуть для кожного з нас ця екскурсія стала поштовхом для роздумів про своє майбутнє навчання і яке важливе місце наша спеціальність займає у суспільстві. Майже всі студенти нашої групи вирішили продовжити навчання у цьому вузі.


Студентка гр. ВТ-41 Шеремет Катерина.