Навчально-практичний центр

Навчально-практичний центр коледжу був створений у відповідності до наказу Міністерства аграрної політики України № 122 від 25.02.2009 року на базі виробничого підрозділу з метою надання можливості проходження всіх видів практик студентами Вищих навчальних закладів аграрного спрямування Харківського регіону.

НПЦ має 4884 га землі, з них орної 3647 га, 500 голів свиней та 500 голів ВРХ.

Є машинно-тракторний парк, майстерня. Коледж працює над програмою виробництва екологічно чистої сільськогосподарської продукції. Згідно висновку Харківського обласного державного центру родючості грунтів і якості продукції «Облдержродючість» 2010 рік - 2655 га (70%) землі має високий вміст гумусу, а 950 га (30%) підвищений, залишків пестицидів та радіонуклетидів – 0.

До складу земель НПЦ входять більше 40 видів грунтів. Всі гранти Липковатівського аграрного коледжу мають біологічну активність вище середніх показників по нормах.


На базі Навчально-практичного центру відпрацьовуються практичні уміння і навички студентів вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації Харківщини, зокрема:


Харківського національного аграрного університету ім. В.В.Докучаєва,

Харківського національного технічного університету сільського господарства ім. Василенка,

Харківської державної зооветеринарної академії,

Красноградського технікуму механізації ім. Ф.Д.Тимошенка.

Щорічно найкращі студенти мають можливість проходити стажування в Англії.

Вище наведені приклади дають можливість студентам-практикантам як найкраще пізнати процес виробництва, пройти всі його складові від звичайного робітка до керівника виробничих підрозділів.

В цілому Липковатівський аграрний коледж це унікальний навчальний заклад, в якому тісно пов’язані процес навчання та виробництва, де студенти отримують якісні професійні знання не відірвані від виробництва. Випускники коледжу працюють на підприємствах аграрного профілю, по переробці продукції рослинництва і тваринництва, фінансових і управлінських структурах. Адже фундаментальні знання здобуті в коледжі - це запорука їхнього життєвого успіху.