21 вересня студенти нашого коледжу побували на екскурсії у місті Полтава. В цьому місті нас зустріли дуже привітно. У нас був дуже цікавий маршрут, але спочатку ми відвідали перлину України XXI ст.- Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному. Опішне — старовинне козацьке містечко в Зіньківському районі Полтавської області. Привільно розляглося на мальовничих пагорбах понад річкою Ворсклою. «Найвище» поселення Полтавщини (208 м над рівнем моря).Хотілося б розповісти про історії заснування цього селища.Опішне — один із наймогутніших і найславетніших центрів культурної самобутності українців, всесвітньо відома столиця українського гончарства. Упродовж трьох останніх тисячоліть на цій території інтенсивно розвивалося гончарство. Наприкінці ХІХ — на початку ХХ століття в містечку працювали близько 1000 гончарів, вироби яких експортували майже на всі континенти світу. Опішненська кераміка стала своєрідним етнічним символом української культури, світовим мистецьким брендом.
Опішне насправді нині стало місцем паломництва туристів, мандривників, художників, діячів науки і культури, урядовців, численних громадян України й інших держав. У Опішному третього тисячоліття опішуються всі, хто прагне глибше пізнати свою минувшину й позбутися прагматизму нинішньої доби, хто хоче сам стати творцем Мистецтва Одкровення, хто шукає високості й сміливо відчиняє браму в майбуття. Під височенним небом Опішного пролягла Межа між Минулим і Майбутнім, між Тлінним і Вічним, між Бездуховним і Духовним, між Провінційним і Столичним, Учорашнім і Завтрашнім в Українській культурі. У Опішному збираються спраглі в пошуках Духовності і Краси. Тут вони наснажуються всеперемагаючою вірою в силу Людського Духу, переконуються в незнищенності Краси і всемогутності Любові. Звідси вони вирушають далі, у близькі й далекі світи, повсюди провіщаючи й утверджуючи ДУХОВНУ ГАРМОНІЮ УКРАЇНСЬКОГО НОВОГО ДНЯ!
Студентам нашого коледжу пощастило побувати в цьому унікальному містечку. Вони відвідали будинок-музей сім’ї Пошивайлів, музей українського гончарства. Дехто із них навіть сам сідав за гончарний круг і спробував власноруч виготовити свій перший глиняний витвір, отримав урок гончарної мальовки. Незабутніми спогадами про подорож до гончарної столиці України залишаться фотознімки біля глиняних скульптур та придбані ексклюзивні сувеніри опішнянських гончарів.
Там ми придбали глиняний посуд і сувеніри, далі ми поїхали до Диканьки і відвідали церкву, побачили поховання в білому мармурі (мармурові склепи), поміщиків Кочубеїв.
Ми попрямували до музею Миколи Ярошенка – він засновник цього музею, де побачили оригінали картин Шишкіна, Сурікова, М’ясоєдова.
По завершенню нашої екскурсії до м. Полтави ми заїхали до Хресто-Воздвиженського жіночого монастиря.