Історія

ШЛЯХАМИ СТАНОВЛЕННЯ

Липковатівський аграрний коледж один із найстаріших навчальних закладів України. Історія його заснування сягає у далеке минуле і пов’язана із сумною історією із життя царської родини. Восени 1888 року з потягом, на якому російський імператор Олександр ІІІ повертався з відпочинку, сталася залізнична катастрофа, в якій постраждало чимало людей і лише царська сім’я залишилася неушкодженою. Невдовзі на місці аварії був побудований храм Христа Спасителя та заснований чоловічий монастир, землі якого простелалися аж до Липковатівки, а 1902 року Товариством призріння безпритульних тут була відкрита Липковатівська нижча сільськогосподарська школа І розряду для дітей загиблих залізничників.

1936-1964 рр - Липковатівський сільськогосподарський технікум

У технікумі працює два відділення – зоотехнічне та агрономічне, ведеться підготовка майстрів маслозаводів, молочних лабораторій. Зростання поголів’я великої рогатої худоби дозволило налагодити переробку молока – учні технікуму виготовляли тверді сири, масло, яке експортувалося за кордон.

Технікум мав 1110 га орної землі, де відпрацьовували практичні навички майбутні агрономи.У 1939 році був побудований гуртожиток, житловий будинок для викладачів, водонапірна башта, електростанції, радіовузол. У післявоєнний період – ще один гуртожиток, відбудовується матеріально-технічна база технікуму.


  • 1952 – у Липковатівці почала працювати школа по підготовці директорів радгоспів.

  • 1955 – відкрита спеціальність – зооветтехнік.

  • 1961 – агроном по захисту рослин.

1964 – 1995 – Липковатівський радгосп-технікум

У відповідності до постанови Ради Міністрів СРСР «Про організацію радгоспів-технікумів» навчальний заклад змінив статус. З часом значно розширилися угіддя господарства – до нього були приєднані землі сусідніх колгоспів, що сприяло зміцненню матеріально-технічної бази.

У 1965 році було відкрито відділення «Птахівництво», а з 1970 р. технікум готує спеціалістів за такими напрямками: агрономія, зоотехнія, та організатори виробництва.

Доценко Йосип Трофимович

Випускник Липковатівського сільськогосподарського технікуму 1937 року. Зоотехнік за фахом працював у колгоспах Калмикії, звідки був призваний на службу в Червону Армію. Проходив службу на прикордонній заставі в Карелію. В роки Великої Вітчизняної війни брав участь у боях під Курськом, форсування Дніпра, визволяв міста і села Лівобережжя України. 28 вересня 1943 року бойовий підрозділ, яким командував старший лейтенант Й.Т.Доценко, здолавши ворожий опір, прорвався на південну околицю м. Чернігів. При форсування Дніпра Й.Т.Доценко загинув. За мужність і героїзм його було удостоєно найвищої військової нагороди – звання Героя Радянського Союзу (посмертно).

Кислий Олексiй Iллiч

Випускник зоотехнічного відділення Липковатівського сільськогосподарського технікуму 1938 року. Понад 30 років працював у Казахстані, пройшовши трудовий шлях від головного зоотехніка, директора радгоспу до голови облвиконкому. Працював в апараті Міністерства сільського господарства СРСР, нагороджений орденом Леніна, орденом Трудового Червоного Прапора, великими Золотими медалями Виставки досягнень народного господарства СРСР та іншими відзнаками, є автором книги «Мы созидали, и нам есть чем гордиться».

Песков Микола Васильович

Народився в 1902 році в с.Лезгіновка Воронезької губернії (нині Воронезької області). Почав працювати в Липковатівському сільськогосподарському технікумі з 1939 року, з червня 1941 - очолив трудовий колектив. У жовтні 1941 року добровольцем пішов на фронт. Брав участь у Сталінградській битві, звільняв Ростов, Донбас, Білгород, Вовчанськ, Кенінсберг і Берлін .. Нагороджений багатьма державними нагородами. З 1946 по 1956 рр.. працював директором нашого технікуму. За цей період повністю відбудували зруйноване війною господарство: освоїли посівну площу, провели землевпорядкування, відновили довоєнний поголів'я худоби, почали будівництво нового гуртожитку. Працював у технікумі до 1963 року.

Редько Олексiй Максимович

Працював директором радгоспу-технікуму з 1978 по 1998 роки. Під його керівництвом піднімали культуру землеробства, розвивали капітальне будівництво у тваринницькому секторі, газифікували селище, побудували новий навчальний корпус, їдальню, два гуртожитки, лазне-пральний комбінат, дитячий садок, житловий масив. Завдяки його зусиллям у 1995 році радгосп-технікум одержав статус вищого навчального закладу І-ІІ рівнів акредитації – Липковатівського аграрного коледжу.